Seçiminizi Daraltın
Etnies

Etnies, Lake Forest, Kaliforniya'da kurulmuş ve Sole Technology'nin sahibi olduğu bir ABD'li ayakkabı firmasıdır. Etnies aslında kaykay (skateboarding) için ayakkabı üreten bir firmadır fakat son yıllarda hem snowboard, BMX ve motokros sürücüleri hem de sörfçüler için ayakkabılar ve kıyafetler üretir. 1986 yılında Fransa'da "ethnic" kelimesinden türemiş olan Etnics adıyla satışa başladı. Fakat sonra yasal uyarılardan dolayı adı değiştirildi. 1989'da, Pierre-André Sénizergues Amerika Birleşik Devletleri'nde etnies U.S.A. adı altında etnies'i piyasaya sundu ve bugün kaykay (skateboarding), snowboarding, sörf, BMX ve motokros gibi birçok alandaki profesyonel sporcuların sponsorudur.

Etnies Kaykay Ayakkabıları

1986 yılında kurulan ve Kaliforniya'dan tüm dünyaya yayılan Etnies, kaykay kökenli bir ayakkabı markasıdır. Bununla birlikte Snowboard, BMX, Sörf ve Motokros gibi extreme sporlar yapanların en çok tercih ettiği ayakkabı markalarının başında gelir. Tüm dünyada bu sporları yapanları sponsorluklarıyla destekler ve bu kültürün gelişmesine katkıda bulunur.

Sokak Kültürü ve Tasarım

Etnies Ayakkabı Modelleri'nde kalite ve stil ön plandadır. Sokak modasını ve sokak kültürünü ayakkabılarına yansıtan Etnies, farklı renkleri ve tarzları barındırır.

Performans ve Dayanıklılık

Dünyanın ilk ve tek biyomekanik araştırma kurumu olan STI'da tüm modeller için özel kapsamlı testler uygulanmaktadır. Bu testler aksiyon sporlarının dinamiklerine göre yapılmakta ve ayakkabılardan en yüksek performansı almak için uygulanmaktadır. Bu kurumda yapılan testler sonucunda ortaya çıkan özel jel ile aksiyon sporları esnasında ayak yapısında olulan tüm gerilmeler emilir. Bu özel jelin normal jel ve diğer malzemelere göre çok daha fazla darbe absorbe edici özelliği vardır. Geliştirilen özel teknolojilerle daha rahat ve hafif bir taban imkanı ve çok yoğun hareketlilikte dahi nefes alabilen spor ayakkabı modelleri geliştirilmiştir.

Etnies Ayakkabı Online Satış

Etnies ayakkabıları ücretsiz kargo ve kapıda ödeme avantajıyla instreet.com.tr'den satın alabilirsiniz. Etnies dışında diğer kaykay ayakkabıları da instreet.com.tr'de online satışta!