GERİ DÖN

Koşu & Yürüyüş Ayakkabısı

Seçiminizi Daraltın
Beden
Cinsiyet
Renk
Marka
Üst Malzeme
Taban
Bağlama Şekli
Fiyat
44 TL 650 TL
İç Astar
Tüm seçimleri temizle
Sıralama:
Görünüm:
1 2 3
1 2 3

Erkek Koşu ve Yürüyüş Ayakkabı Modelleri

Koşu veya yürüyüş yaparken rahat ve sağlıklı bir aktivite için en çok dikkat edilmesi gereken konu spor ayakkabı modelleridir. Erkeklerde koşu ve yürüyüş ayakkabıları ayak şekline uyan ve denge sahibi bir model olmalıdır. Nike, Adidas, Puma, Asics, Puma, Skechers, Reebok gibi kaliteli dünya markalarının, performansınızı yükseltecek koşu ve yürüyüş ayakkabısı modellerine en uygun fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz. Farklı zeminlere uygun ve farklı aralıklarla yapılan koşular için tasarlanmış erkek koşu ayakkabıları arasından kendinize en uygun olanı seçebilmek için ilk önce koşu çeşidini belirlemelisiniz: Kros, atletizm, doğa koşusu ve yol koşusu. Bundan sonra ise koşu seviyenizi belirlemelisiniz. Son olarak da hangi aralıklarda koşu yapacağınızı belirleyip ayakkabınızı seçebilirsiniz.

Koşu ve yürüyüş ayakkabılarının kullanım alanları

Erkek spor ayakkabılar sadece spor aktivitelerinde değil, günlük hayatta da fazlasıyla tercih ediliyor. Bu spor ayakkabı modelleri rahat kullanımının yanı sıra günlük kıyafetlerle de oldukça başarılı bir şekilde kombinlenebiliyor. Reebok sayesinde son zamanlarda iyice gelişen ayakkabı teknolojisi, günümüzde çok başarılı erkek spor ayakkabı çeşitlerinin üretilmesini sağlıyor. Hem rahatlık hem de sağlık bakımından hayatımızda büyük bir yer kaplayan spor ayakkabılar, özellikle günün büyük bir bölümünü ayakta geçiren insanlar açısından çok daha önemlidir. Her ayakkabı modelinin özellikleri, hem tasarım hem de teknolojik farklılıklar gösteriyor. Mesela, günlük spor ayakkabılarda taban desteği ve iç - dış doğrultuda hareket önemli iken, koşu ayakkabılarında hızlı adım geçişleri için alçak kesim tasarım ve bileğin hareket özgürlüğü öne çıkaran, training ayakkabılarında hava akışı ve ayağı sarmak önceliklidir. Erkek koşu ve yürüyüş ayakkabı modelleri, tasarım açısından da farklılıklar gösterir. Dikişli ve dikişsiz, alçak ve yüksek tabanlı, sade görünüşlü ve renkli pek çok farklı ayakkabı çeşidi bulunuyor.

Sporsever erkeklerin en sevdiği ayakkabı modelleri

Yürüyüş ve koşuyu yaşam tarzı haline getirmiş erkekler için tasarlanan erkek koşu ve yürüyüş ayakkabısı çeşitleri kauçuk malzemeden oluşan esnek taban yapıları sayesinde, elektrik iletimi sağlayarak rahatlatıcı bir etki yaratıyor. Yine tabanlarında kullanılan darbe dağıtıcı teknoloji ile performansı maksimuma çıkaran bu ayakkabılar; termoplastik yapıları sayesinde dayanıklılığı arttırırken, şık bir görünüm de sağlıyor. Kaliteli, sağlıklı ve bilinçli bir spor aktivitesi için doğru koşu ve yürüyüş ayakkabısının önemini tasarımlarına taşıyan markalar, mikrofiber malzemenin işlendiği erkek koşu ve yürüyüş ayakkabıları ile ayağın ihtiyaç duyduğu esnekliği, yumuşaklığı ve sağlamlığı sağlayarak ayak sağlığını destekliyor. Yürüyüş ve koşu ayakkabılarının topuk bölgesinde bulunan destek ve yastıklama özelliği ile ayakkabınız yere her bastığınızda esneyecek ve bu sistem sayesinde uzun süreli yürüyüş ve koşu sporlarında olası ağrılarınızı önleyecektir. Nefes alabilen hafif kumaşlardan üretilen bu ayakkabılar, hızınıza hız katacak ve ayak sağlığınızı koruyacak. Koşu bantlarının sert zemini arada bir çeşitli diz kapağı sorunları yaratsa da, bu rahatsızlığın önüne geçmenin ilk adımı, doğru koşu ayakkabısını seçmekten geçiyor. Aklınızda önceden almaya karar verdiğiniz spesifik bir yürüyüş ve koşu ayakkabısı bulunmuyorsa biraz araştırma sonucunda doğru ayakkabıyı seçebilirsiniz. Son zamanlarda hayatımızın her köşesine yerleşen yürüyüş ve spor ayakkabıları, hem resmi kıyafetler ile hem de günlük kıyafetler ile kombinlenerek günün her saati konfordan vazgeçmeyenler için en iyi tercih olacak. Gün geçtikçe artan obezite oranları ve sağlıksız yaşam şartlarını biraz olsun azaltmak için uzmanların önerisi olan yürüyüşü ve koşuyu hayatımıza sokmak yararlı olacaktır.

Rahatına düşkün erkeklerin ayakkabısı: Koşu ve yürüyüş ayakkabıları

Erkekler genellikle sabahları sahil kenarında koşmayı çok severler. Karizmatik erkeklere rahat ve salaş kombin fırsatı sunan şahane koşu ve yürüyüş ayakkabıları ile hareket etme özgürlüğünün tadını çıkarın. Koşu yaparken bu ayakkabılarla sizi takip etmek oldukça zor olacak. Rüzgar ile yarışan bu ayakkabı modelleri sayesinde rakiplerinize depar atacaksınız. Bu ayakkabıları seçerken de sadece görüntüsüne değil, ayağınıza uymasına ve özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Yürüyüş ve koşu sırasında ayak sağlığını etkileyen temel unsur olan bu ayakkabılar, farklı etkenler göz önünde bulundurularak seçiliyor. Yürümenin gerektirdiği doğrusal hareket göz önünde bulundurularak özel olarak üretilen bu ayakkabılar taban özellikleri, esnekliği ve konforlu iç yapıları ile farklılık gösteriyor. Vücutta yürümeye bağlı oluşan gerginliği alan ve uzun adımlar atmanızı sağlayan yürüyüş ayakkabılarının özelliklerini dikkate alarak seçim yapmalısınız.

Ayak sağlığını doğrudan etkileyen bu ayakkabılar, koşu ve günlük yürüyüş ayakkabılardan farklı oluyor. Taban, yastıklama, profil ve esneklik gibi teknik yönleri ile yürüyüş esnasında ayağı doğru şekilde kavrayan yürüyüş ayakkabıları, ayakların ayakkabının içinde dönmesini de önlüyor. Özellikle ortopedik tabanlı ayakkabılar, ayağın yorulmasını engellediği için doktor tavsiyesi ile düzenli ve tempolu yürüyüş yapanlara daha çok tavsiye ediliyor. Tempolu yürüyüş esnasında ayağı rahat ettiren ve basıncı azaltan ayakkabılar, alçak topuklara sahip oluyor. Koşu ayakkabılarından farklı olarak şok emme özelliğine çok fazla gereksinim duymayan bu yürüyüş ayakkabıları, alçak tabanı ile yürüyüş sırasında konforlu ve sağlıklı bir kullanım da sunuyor. Ön tabanı daha sert yapıda olan yürüyüş ayakkabıları uzun süreli yürüyüşlerde sizleri daha az yorduğu için daha çok tercih ediliyor. Bu ayakkabıların diğer bir özelliği ise esnek bir taban tasarımının oluşudur. Esnek tabanın, günlük gezilerde veya uzun doğa yürüyüşlerinde kullanacağınız ayakkabı çeşitlerinde bulunması gerekiyor. Yürüyüş esnasında koşudan daha fazla bükülen ayaklar esnek taban tasarımı sayesinde ayağın ayakkabı tabanı ile birlikte hareketini sağlıyor ve ayak altında oluşan ağrıları önlüyor. In Street’i ziyaret ederek koşu ve yürüyüş ayakkabı koleksiyonunun tadını çıkarabilir, güvenli online alışverişi evinizde keyifle deneyimleyebilirsiniz.